535-999-231 j.gielec@wp.pl

Czy zastanawiałeś się na co może pomóc Ci masaż leczniczy kręgosłupa? Czy zdarzają Ci się bóle pleców? Drętwienie nóg? Mrowienie w okolicach kręgosłupa? Wiele dolegliwości zdrowotnych może brać swój początek w kłopotach z plecami. I choć masaż nie rozwiąże wszystkich od razu, z pewnością może złagodzić liczne nękające Cię dolegliwości.

Kiedy naprawdę potrzebny Ci jest masaż leczniczy kręgosłupa?

Ból pleców bierze się ze zbyt spiętych mięśni w okolicy kręgosłupa. Może być też efektem długotrwałego nacisku organów wewnętrznych na kręgi lub nieprawidłowego trzymania sylwetki. Masaż w takich przypadkach spowoduje rozluźnienie mięśni i pozwoli im odpocząć. Oczywiście nie koniecznie efekt będzie trwały. Jeśli nie usuniesz przyczyn powstawania bólu – masaż da Ci tylko krótkotrwałą ulgę. Seria masaży może pomóc uporać Ci się z problemem, gdyż wraz ze zmniejszeniem napięcia mięśni zmniejsza się także napięcie psychiczne, a więc słabiej odczuwa się stres, człowiek staje się nieco mnie drażliwy i rozdrażniony.

Czasami sam masaż leczniczy kręgosłupa jednak nie wystarczy. Częstym powodem bólu kręgosłupa może być także nawet niewielkie przesunięcie się kręgu i jego nacisk na włókna nerwowe. Można wtedy także odczuwać mrowienie kończyn, np. palców, stóp, czy rąk a nawet bóle głowy, karku itp. Nie ma powodu do paniki – ale trzeba się takimi problemami koniecznie zająć! Niektórzy lekarze przepisują w takich sytuacjach tabletki, ale one nie rozwiążą problemu. Masaż niestety prawdopodobnie także nie. Chyba, że znajdziesz dobrego specjalistę, który rozpozna zmianę w kręgosłupie i odpowiednio ustawi kręgi pomagając im powrócić z powrotem na swoje miejsce. Takim specjalistą jest m.in osteopata – zajmuje się on przywracaniem prawidłowego ułożenia kości. Uważaj na „znachorów” – lepiej czasem zapłacić ciut więcej i udać się do wykwalifikowanego specjalisty.

Jednak uważaj… Masaż leczniczy kręgosłupa też może zaszkodzić!

Pamiętaj, że masaż o charakterze leczniczym powinien wykonywać specjalista, a więc najlepiej osoba z wieloletnim doświadczeniem i potwierdzonymi kwalifikacjami. Niestety osoba nie znająca się tak naprawdę na rzeczy może nie rozpoznać prawidłowo zmiany chorobowej i, co gorsza, pogłębić ją. Możesz masażystę zapytać o ukończone kursy oraz miejsca, gdzie je ukończył. Najlepiej trafisz kierując się po prostu swoją intuicją.

Share This