535-999-231 j.gielec@wp.pl

„Moja pasja – wykonuję masaż”

Do czynności, w których aby zostać specjalistą i dobrze zarabiać trzeba mieć serce i pasję, zdecydowanie można zaliczyć masaż. To nie tylko umiejętność sama w sobie, ale także prawdziwy kontakt z klientem. Co masowaniu mówią sami masażyści?

Masaż jest jak rozmowa.

Każdy pacjent jest inny – dolegają mu inne problemy. I choć większość trafiających na masaż osób skarży się po prostu na ból pleców, to tak naprawdę bazowe przyczyny mocno się mogą różnić. W czasie masażu można się wiele o kliencie dowiedzieć – jest jak rozmowa.

Co mówi Twoje ciało?

„U jednej osoby ból w dolnej części kręgosłupa świadczy o jego silnym stresie związanym z lękiem przed utratą pracy czy, dokładniej, kontroli płynności finansowej. Masaż może pomóc im odprężyć się i wyhamować. Jednak trzeba pamiętać, że częste chodzenie na masaż może doprowadzić do rzeczywistej utraty płynności finansowej… Oprócz rozwiązywania kłopotów z bólem powinniśmy uświadomić sobie, że ból pleców jest spowodowany napięciem psychicznym. To bardzo ważne. Sam masaż tego nie rożwiąże, trzeba też stawić czoło swoim lękom i popracować nad sobą, a bóle zanikną na dobre„. – mówi Tomek, 35-letni masażysta.

W środkowej części pleców znajdują się ośrodki odpowiedzialne za odczuwanie wsparcia. Osoby, które w dzieciństwie odczuwały brak wsparcia ze strony rodziców mogą w dorosłym życiu mieć skłonności do przeciążeń i bólu tych własnie partii ciała. I znów masaż może pomóc im uwolnić się od uciążliwego bólu.

Ból pleców jest objawem tego, że prawdopodobnie żyjesz w jakims napięciu psychicznym. Poszukaj przyczyny, zamiast udawać, że „to tylko ból pleców”. Dobry specjalista podpowie Ci, z czym możesz mieć kłopot. Rozpozna to, gdyż wykonując masaż wyczuwa, które partie Twojego ciała są mocno napięte. A za napięcie konkretnych partii ciała odpowiedzialne jest konkretne napięcie psychiczne. Praktycznie u wszystkich ludzi to samo napięcie kumuluje się w tym samym miejscu – to uniwersalne zjawisko.

Masaż jak lek dla ciała i umysłu.

Masażyści często podkreślają, że masowanie sprawia im podwójną przyjemność – zarówno samo wykonywanie zabiegu daje im satysfakcję, jest dla nich wspaniałym przeżyciem. A dodatkowo masowanie pomaga – kiedy klient czuje się lepiej, trudno pozostać obojętnym. A im więcej umie i wie masażysta – im bardziej jest otwarty i się rozwija, tym więcej ulgi i przyjemności oraz zdrowia jest w stanie swoim masażem przynieść innym.

Share This