535-999-231 j.gielec@wp.pl

Masaż stóp (Refleksologia)

Masaż stóp – refleksologia – polega na uciskaniu odpowiednich punktów znajdujących się na stopach, które są zwane refleksami. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała. Poprzez uciskanie tych miejsc za pomocą kciuka i palców, poprawia się krążenie i stymuluje układ nerwowy. Powoduje to regulowanie zaburzonych funkcji organizmu i wspomaga naturalny proces samoleczenia.

Przykład mapy stóp, pokazującej obszary, które według refleksologów korespondują z odpowiednimi organami ciała.

refleksologia-masaz-stop-gabinet-masazu-piotrkow

http://pl.wikipedia.org/wiki/Refleksologia_%28pseudonauka%29

Masaż stóp ma wpływ na nasze zdrowie.

Nasze stopy prawie nie mają chwili wytchnienia  wszędzie nas nosząc.  Ale nie tylko to decyduje o roli stóp dla naszego zdrowia. W stopach zakończewnia ma 72 000 wiązek nerwowych odpowiedzialnych za połączenia między najważniejszymi częściami ciała. Czyni to nasze stopy prawdziwymi przekaźnikami bodźców. Oddziaływanie na końcówki nerwowe może mieć wpływ na pracę całego organizmu.  Dlatego tak ważne jest dbanie o nasze stopy. Masaż stóp (refleksologia) jest skuteczną metodą ich pielęgnacji  a przy okazji poprawienia sobie nastroju.

Bardzo ważne jest aby zapewnić stopom ciepło i odpowiednio troszczyć się o nie.  Niezwykłe unerwienie czynią je bardzo podatnym na właściwie wykonany masaż stóp. Naciskanie i gładzenie poszczególnych części i punktów na stopach wywołuje niepowtarzalne doznania. Może także spowodować wyleczenie obolałych miejsc.

Zabiegi refleksologii są metodą bezinwazyjną i w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić.  Ze względu na swoją uniwersalność mogą być stosowane w każdych warunkach wymagających naszej interwencji.

Zapraszam na masaż stóp – refleksologię – po umówieniu telefonicznym.

Jolanta Gielec tel. 535-999-231

Share This