535-999-231 j.gielec@wp.pl

Bardzo popularnym zabiegiem w różnego rodzaju salonach był jak do niedawna masaż klasyczny. Jednak stale poszerzające się oferty, które mają przyciągnąć klientów oferują masaże o dość tajemniczych nazwach, jak masaż limfatyczny. Czym jest i czy warto zrezygnować z klasycznego masażu na rzecz oryginalnej nazwy?

Masaż klasyczny – powszechny nie bez powodu

Dlaczego masaż jest popularnym zabiegiem? Z pewnością z  co najmniej dwóch powodów. Korzystnie wpływa na zdrowie  dzięki rozluźnianiu mięśni i odprężaniu w ten sposób ciała, które dzięki temu staje się bardziej odporne na choroby. A drugi powód? Masaż klasyczny jest też niezwykle przyjemny…

 

Czym się różni masaż klasyczny od masażu limfatycznego?

 Masaż klasyczny to zbiór różnorodnych technik ucisku mięśni mający na celu rozluźnienie spiętych regionów ciała. Spięte mięśnie powodują ucisk wielu organów wewnętrznych co z czasem w konsekwencji prowadzić może do zmian chorobowych tych organów. Dodatkowo z mięśni i poddawanych masowaniu organów uwalniają się nagromadzone toksyny, gdyż masaż powoduje pobudzenie pracy całego ciała.

Masaż limfatyczny to określony sposób uciskania rejonów ciała w których przebiegają główne szlaki naczyń limfatycznych, dzięki czemu pobudza się jego pracę. W konsekwencji siła układu odpornościowego się poprawia a z naczyń limfatycznych usuwane są toksyny. To bardzo ważne w przypadku osób stosujących tzw. „śmieciową dietę”, gdyż w ich tkankach potrafi nagromadzić się tak wiele toksycznych związków, że ciało zaczyna dosłownie puchnąć.

 

Dla kogo klasyczny, dla kogo limfatyczny

Masaż klasyczny jest w zasadzie dla każdego. Z wyjątkiem wyraźnych przeciwwskazań zdrowotnych do tego zabiegu, każdy może cieszyć się dobrodziejstwem masażu klasycznego. Na pewno pomoże rozluźnić mięśnie, odprężając w ten sposób ciało i umysł, bowiem wszystkie stresy i niepotrzebne myśli  spinają ciało. Masaż limfatyczny jest już przykładem bardziej specjalistycznego zabiegu, choć również skorzystać może z niego każdy. Wyjątkami są osoby z ostrymi stanami zapalnymi, poważnymi chorobami żył, złośliwymi nowotworami oraz chorzy na choroby zakaźne.

 Który masaż zatem wybrać?

Jeśli chcesz po prostu się odprężyć i odpocząć – zdecydowanie polecamy masaż klasyczny. Jednak jeśli zaobserwowałeś kłopoty lub niedogodności zdrowotne, jak np. obrzmienia, brzęki czy też migreny, wówczas kilka sesji masażu limfatycznego pomoże Ci pozbyć się dolegliwości.

Share This