535-999-231 j.gielec@wp.pl

Jak dobrze wybrać masaż w gabinecie masażu lub SPA?

Czy masaż to tylko przyjemne spędzanie czasu? Zdecydowanie nie! Może być pobudzający, relaksujący, odprężający, leczniczy, kojący, limfatyczny… Rodzajów i działań masażu jest wiele. Wśród tak bogatej oferty licznych salonów łatwo się zgubić. Jak wybrać odpowiedni zabieg dla siebie? Na co zwrócić uwagę?

Dobrze dobrany masaż w gabinecie masażu to kwestia całkowicie indywidualna.

Idąc na zabieg warto pamiętać, że rzadko idziemy tam tylko dla relaksu będąc całkowicie i absolutnie zdrowymi. Niektóre schorzenia są przeciwwskazaniem do masażu, a niektóre są doskonałym powodem do skorzystania pomocy zawodowego masażysty.

Oczywistym przeciwwskazaniem są wszelkie złamania, oparzenia, zerwania mięśni i ścięgien. Dodatkowo osoby z chorym układem krążenia, w tym sercem, powinny zasięgnąć opinii lekarza. Skóra pokryta licznymi zmianami, wypryskami, ropniami itp. także nie powinna być poddana masażowi. Osoby osłabione, chore, przeziębione, z objawami gorączki, po operacjach lub poważnych zabiegach także.

Również kobiety w ciąży i czasie miesiączki powinny uważać, gdyż wówczas nie należy wykonywać masażu brzucha.

Co ważne, tuż przed masowaniem nie można się objadać!

Masaż w gabinecie masażu powinien być dobrany do klienta i jego budowy ciała, a nie do oferty firmy.

Bardzo ważną zasadą jest to, że różnimy się budową ciała, wzrostem, odpornością na ból doświadczeniami życiowymi. I dlatego każdy z nas może potrzebować zupełnie innego rodzaju masażu. Tych jest wiele – wywodzą się z różnych regionów świata. Dobry specjalista zna nie jeden rodzaj masażu, ale wiele ich typów i dobierze odpowiedni do Ciebie. Dlatego idąc na masaż do salonu czy gabinetu opowiedz masażyście trochę o sobie i nękających Cię kłopotach. Nie daj się skusić jedynie atrakcyjnie opisanej ofercie masażu opisanej w ulotce.

Czego nie robić?

Na pewno tym, czego nie warto robić jest korzystanie z usług u osób o wątpliwej reputacji, wzbudzającej podejrzenia co do jakości wykonywanych usług oraz wbrew swoim przeczuciom. I zdecydowanie nie wolno ukrywać poważnych chorób. Możesz sobie tym zaszkodzić! W niektórych schorzeniach niektóre rodzaje masażu moą być absolutnie niewskazane!

Nie warto też ufać lękowi przed nowościami. Jeśli wybierasz się na masaż – warto zaryzykować i wybrać nawet taki o egzotycznej nazwie. Najlepiej niech masażysta w skrócie objaśni Ci jak dany zabieg przebiega. W najgorszym razie zdobędziesz cenne doświadczenie, w najlepszym – zapiszesz na swoim koncie wspaniałe przeżycie.

Share This